KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14502021
nr 1450 2021
Erik Wessel-Fougstedt
(1915-1990), Sverige
Träsnitt, Skeppsbron. Signerad, numrerad 19/25, daterad 1953. Bildmått: 25x30, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
Erik Olof Wessel Fougstedt, svensk målare född i Paris 1915, död 1990.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 21 februari 2022
kl 18:18:37
1.100 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Erik Wessel-Fougstedt
Läs mer om Erik Wessel-Fougstedt